Rolety zewnętrzne

Funkcje rolet zewnętrznych:
– chronią przed wpływami środowiska (zabezpieczają przed owadami, pyłkami)
– chronią przed niską temperaturą – oszczędność zużycia energii nawet do 30%
– chronią przed wysoką temperaturą – latem obniżają temperaturę pomieszczenia nawet o 10°
– chronią przed hałasem – potrafią zmniejszyć hałas o 10dB
– chronią przed promieniowaniem magnetycznym
– chronią przed włamaniem – odpowiednio zbudowana oraz zamontowana roleta posiada certyfikat odporności na włamanie.

 

Roleta zewnętrzna System adaptacyjny 45°
System ten przeznaczony jest do istniejących już budynkach. Roleta zwijana jest do skrzynki umocowanej na ścianie lub na ościeży. Skrzynka jest wówczas elementem dekoracyjnym i jest dopasowana do wyglądu budynku. W systemie tym występują dwa rodzaje skrzynek: skrzynki w systemie SK 45 i okrągłe w systemie Owal.
Roleta podtynkowa System podtynkowy PUTZKASTEN
System do zastosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, ale także w obiektach już istniejących (po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża). Skrzynka roletowa po otynkowaniu jest niewidoczna, a pozostałe elementy czyli pokrywa rewizyjna i prowadnice mogą być dopasowane kolorystycznie do barwy okien. Elementy podtynkowe systemu PUTZKASTEN nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, toteż nie naruszają bilansu energetycznego budynku. W systemie PUTZKASTEN istnieje możliwość wykonania rolety tylko w wersji zwijanej zewnętrznie.
PUTZKASTEN to system możliwy do zastosowania również w istniejącym budownictwie w trakcie modernizacji lub przy wymianie okien. Elastyczność zastosowań tego systemu dodatkowo podkreśla fakt, że rolety PUTZKASTEN oferowane są w szerokiej gamie kolorystycznej, co pozwala na dopasowanie do każdej elewacji.
Roleta nadstawna BeClever System naokienny BeClever
Rolety naokienne CleverBox (montowane na ramie okna) pozwalają na różne sposoby zabudować skrzynkę, umożliwiając precyzyjnie dostosować jej wygląd do własnych preferencji. Zabudowa całkowita rolety pozwala zachować czystość architektoniczną elewacji i wnętrza budynku (niewidoczna skrzynka rolety).
Rolety CleverBox zachowując walory estetyczne, pozwalają na uzyskanie wyjątkowej izolacji termicznej oraz akustycznej (certyfikaty prestiżowego Instytutu IFT Rosenheim), znacznie poprawiających komfort życia domowników.